afis Harry Potter

Muzeul Naţional de Istorie a Transilvaniei vă invită sâmbătă, 28 noiembrie, ora 11.00 la vernisajul expoziţiei HARRY POTTER şi adevărata istorie a farmaciei, la Colecţia de Istorie a Farmaciei, Piaţa Unirii nr. 28, Cluj-Napoca. Expoziţia este realizată cu sprijinul: Muzeului de Zoologie Cluj-Napoca, Universităţii Babeş-Bolyai, Universităţii de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Cluj-Napoca, şi Magic Puppet.
Copiii, părinţii şi bunicii sunt invitaţi să intre în lumea magică a poţiunilor, plantelor şi a prafurilor vindecătoare, într-o ambianţa medievală autentică a Colecţiei de Istorie a Farmaciei, incursiune în care vor fi însoţiţi de ,,Harry Potter”, personaj care nu mai are nevoie de prezentări. “Harry Potter” nu doar va ghida vizitatorii ci va realiza şi demonstraţii de magie în fiecare sală a vechii farmacii! Cu această ocazie, vom lansa şi catalogul expoziţiei, sub forma unei cărţi pentru copii.

014 06 08

Expoziţia va fi deschisă publicului începând cu 28 noiembrie 2015 şi sperăm să o putem ţine deschisă cu sprijinul comunităţii clujene, până în 27 mai 2016, conform planului expoziţional.
Orar: L, Ma, Mi, V – 10-16 şi J: 12-18; deschis şi ultima sâmbătă din fiecare lună 10-16 (lunea următoare închis)

catalog 09 010

Catalogul expozitiei temporare “Harry Potter si adevarata istorie a farmaciei” poate fi achizitionat de la standul Colectiei de Istorie a Farmaciei, la doar 18 RON.